Provpunkt 9)


Förbundskansli:

E-post kansli@kbavvf.se



Hemsidesproduktion:
Stefan Bydén, Melica

Kungsbackaåns vattenvårdsförbund

Medlemsförteckning

För Kungsbacka kommun:

Kungsbacka kommun

Henrik Gradén, ordförande

Östergatan 8

434 30 Kungsbacka

Tel bost: 0300-181 34

Mobil: 0703-28 09 17

E-post henrik.graden@kungsbacka.se


Ersättare:

Britt Tönnberg

Krokviksvägen 20

439 54 ÅSA

Tel. 0340-65 55 02

Mobiltel. 0763-16 214 49

E-post britt.tonnberg@kungsbacka.se

E-post britt@home.se



För Mölndals stad:

Mölndals kommun

Christian Hansson, vice ordförande

Diamantvägen 23

437 32 Lindome

Mobil: 0735-67 98 12

E-post christian.hansson@molndal.se


Ersättare:

Ingemar Johansson

Labacka Höjd 3

42837 Kållered

Mobil: 0707-20 38 29

E-post ingemar.johansson@molndal.se



För Härryda kommun:

Härryda kommun

Sven Johansson

Smedstorp 414

438 97 RÄVLANDA

Tel bost: 0301-444 36

Mobil: 0703-04 99 53

 

Ersättare:

Ronny Sjöberg

Sörtorpavägen 61

438 94 RÄVLANDA

Tel bost. 0301-32126

Mobiltel. 070-662 20 17

E-post: ronny_sjoberg@telia.com

 



För Marks kommun:

Marks kommun

Jan Karlsson

Ubbhult Buarås 5

438 95 Hällingsjö

Tel: 0301-431 44

Mobil: 0706-47 40 97

E-post:jan@svarven.com


Ersättare:

Arvid Eklund

Kvarndalsvägen 31

511 99 Sätila

Tel: 0301-425 54

Mobil: 0705-88 14 55

E-post:arvid.eklund@telia.com



Observatörer vid förbundets sammanträden




Upp till sidans topp

För Swedavia:

Göteborg-Landvetter flygplats

Thomas Helin

Göteborg-Landvetter Flygplats

438 80 LANDVETTER

Fax 031-94 14 23

Mobiltel. 070-894 10 38

E-post kansli@kbavvf.se



För A-hus AB

A-hus

Mikael Frejdeman

Derome AB, Bjurumsvägen 14

430 20 VEDDIGE

Tel. 0300-56 88 15

E-post mikael.frejdeman@derome.se



För Statkraft Värme AB

Statkraft Värme AB

Ola Niklasson

Smörhålevägen 21

434 42 Kungsbacka

Tel. 0300-56 24 22

Mobiltel. 0706-23 67 63

E-post ola.niklasson@statkraft.com


Ersättare saknas



För Sand & Grus AB Jehander

 

Lars Svensson

Liljeholmsvägen 30, plan 2

Box 47 124

100 74 STOCKHOLM

Tel. 08-625 63 05

Mobiltel. 0733-64 92 08

E-post lars.svensson@jehander.se

 

Ersättare:

Niklas Osvaldsson

Sagsjövägen

428 81 KÅLLERED

Tel. 031-86 76 60

Mobiltel. 0708-48 76 81

E-post niklas.osvaldsson@jehander.se



Observatörer vid förbundets sammanträden




Upp till sidans topp